Triušių veislės

LIŪTAGALVIAI

Liūtagalvių veislė (angliškai Lionhead, lenkiškai Lewek miniaturka) yra viena iš naujesnių dekoratyvinių triušių veislių, kilusi iš Belgijos. Šiai veislei ne veltui duotas skambus pavadinimas. Liūtagalviai turi pūkuotą galvą ir liūto karčius (kurie dažniausiai matosi tik kai triušiukas suauga), kai kuriems pūkuotumas būna ir prie galinių kojyčių. Tiesa, pasitaiko, kad kai kurie liūtagalviai pūkuotumo turi mažai, arba iš viso neturi. Šių triušiukų charakteris labai skirtingas. Vieni yra labai ramūs,  kiti ypatingai smalsūs, o treti drąsūs ir nenustygstantys vietoje. Liūtagalvių svorissvyruoja nuo 1,5 kg iki 1,8 kg.

NULĖPAUSIAI

 Nulėpausių veislė (angliškai Holland Lop, lenkiškai Baranek miniaturka) yra kilusi iš Vokietijos. Ši veislė turi labai mielą išvaizdą. Nulėpusios ausys jiems suteikia daug žavumo. Šie triušiukai yra labai ramaus būdo, bendraujantys.  Ypatingai rekomenduojama šeimai, kur triušiuką prižiūrės vaikai. Nulėpausių svoris svyruoja nuo 1,8 kg iki 2 kg. Šios veislės triušiukai yra linkę priaugti svorio, taigi maitinti reiktų saikingai.

OLANDIJOS NYKŠTUKAI

Olandijos nykštukai (angliškai Netherland Dwarf) yra kilusi iš Olandijos. Ši veislė ypatinga dėl dydžio, nes suaugę triušiukai sveria 1 – 1,2 kg. Tai yra pati mažiausia triušių veislė. Olandijos nykštukams būdingos mažos ausytės, triušiukų būna įvairių spalvų. Tiesa, ši veislė išsiskiria jautrumu, vadose gimsta mažai triušiukų, jie jautrūs ligoms ir dažnokai pasitaiko triušiukų sunegalavimo atvejų.

NYKŠTUKINIAI REKSAI

Nykštukiniai reksai (angliškai Mini Rex, lenkiškai Karzelek Rex) yra kilę iš Prancūzijos. Reksai garsėja savo kailiuku, kuris yra ypatingai švelnus, lyg aksomas.  Reksų būna įvairiausių spalvų. Nykštukinių reksų svoris 1,2 – 1,4 kg. Reksai yra labai mielo charakterio, mažiau jautresni už Olandijos nykštukus.