TRIUŠIŲ VEISLĖS



AVINUKAI

Nykštukinių avinukų veislė (angliškai Mini Lop)arba kitaip nulėpausių - yra kilusi iš Vokietijos. Tai yra prancūzų avino maža kopija. Ši veislė turi labai mielą išvaizdą, nes nulėpusios ausys jiems suteikia daug žavumo. Šios veislės triušiukai yra kresno sudėjimo, trumpomis kojytėmis ir yra vidutinio stiprumo. Ant galvytės yra lankas, turintis ryškią karūną už ausies, kuri yra pasagos formos. Avinukai dažniausiai yra labai ramaus būdo, bendraujantys.  Ypatingai rekomenduojama šeimai, kur triušiuką prižiūrės vaikai. Avinukų svoris svyruoja nuo 1,5 kg iki 2,2 kg. Šios veislės triušiukai yra linkę priaugti svorio, taigi maitinti reiktų saikingai.  Auginame trijų kailio spalvų nykštukinius avinukus: šinšilinius, mėlynus bei raudonus.


ŠINŠILINIAI avinukai – savo pavadinimą ši kailio spalva gavo dėl panašumo į kitą graužiką – šinšilą. Manoma, kad ši spalva atsirado bandant maišyti Himalajų, Bevereno ir laukinį triušius. Dėl genų mutacijos, gelsvas pigmentas kailyje, tapo beveik baltu. Yra skiriamos kelios šinšilinių triušių veislės: didžioji šinšila, mažoji šinšila ir nykštukinės triušių veislės. Šinšilinių triušių kailis yra  vienas geriausiai vertinamų ir labai švelnus, tankus bei „minkštas“. 








MĖLYNI avinukai – dažniau visi šnekamąja kalba šią spalvą tiesiog vadina pilka, tačiau oficialiai ši spalva yra mėlyna. Mėlyna spalva gali būti nuo šviesesnės mėlynos iki tamsiai mėlynos. Spalvos intensyvumas turi būti vienodais visame kūnelyje, tik papilvėje gali būti blankesnis.






RAUDONI avinukai – nemažai žmonių šnekamąja kalba šią spalvą tiesiog vadina „ryža“ arba oranžine, tačiau oficialiai ši spalva yra raudona. Dar yra geltonos spalvos avinukai, tačiau raudonos spalvos - yra ryškesni. Raudona spalva gali būti nuo šviesesnės iki tamsesnės. Spalvos intensyvumas turi būti vienodas visame kūnelyje, tik papilvėje gali būti blankesnis.







NYKŠTUKAI

Nykštukai (angliškai Netherland Dwarf) yra kilusi iš Olandijos. Ši veislė ypatinga dėl dydžio, nes suaugę triušiukai, pagal standartus,  turėtų sverti 1 - 1,3 kg. Tačiau, tai tik standartas… Dažnai nykštukai sveria šiek tiek daugiau - iki 1,5 kg. Tai yra pati mažiausia triušių veislė. Nykštukams būdingos trumpos ausytės, triušiukų būna įvairių spalvų. Tiesa, ši veislė išsiskiria jautrumu, vadose gimsta mažai triušiukų, jie jautresni ligoms ir dažniau pasitaiko triušiukų sunegalavimo atvejų, lyginant su kitomis veislėmis. Auginame dvi nykštukų veisles: juodus baltaakuočius ir hermelinus (mėlynomis akimis).


HERMELINAS – mes auginame hermelinus mėlynomis akimis, nes būna hermelinų ir raudonomis akimis. Kūnelis yra cilindro formos, platus. Hermelinų kailiukas būna tolygiai baltos spalvos, tankus, įtin minkštas, ausytės plaukuotos ir trumpos. Labai ramaus charakterio veislė. Svoris pagal standartą – nuo 1,1 kg iki 1,35 kg, bet maksimalus leistinas svoris, pagal standartą  - 1,5 kg.













BALTAAKUOTIS – šie triušiai gali būti juodos, mėlynos ir havana spalvos. Mes auginame juodos spalvos. Baltaakuočių kailiukas vos vos ilgesnis nei daugumos trumpaplaukių triušių. Baltas kailiukas yra aplink akytes, šnerves, už ausyčių, kaklą, papilvę, pilvą ir vidinę letenėlių dalis. Dengiamieji akuotiniai plaukai ilgesni už pūką ir yra juodi, baltais blizgančiais galiukais. Baltaakuočiai yra mielo bei žaismingo charakterio veislė. Kūnelis cilindro formos, platus.  Svoris pagal standartą – nuo 1,1 kg iki 1,35 kg., bet dažniausiai svoris siekia 1,3 kg - 1,5 kg.










LIŪTAGALVIAI

Liūtagalvių veislė (angliškai Lionhead) yra kilusi iš Belgijos. Šiai veislei ne veltui duotas toks skambus pavadinimas. Liūtagalviai yra pūkuoti, o pagrindinis šios veislės skiriamasis bruožas  pūkuota galva ir liūto karčiai (kurie dažniausiai matosi tik kai triušiukas suauga), ilgesnis plaukas būna ir prie galinių kojyčių. Tiesa, pasitaiko, kad kai kurie liūtagalviai pūkuotumo turi mažai, arba iš viso neturi. Šių triušiukų charakteris labai skirtingas. Vieni yra labai ramaus būdo, kiti ypatingai smalsūs, o treti drąsūs ir nenustygstantys vietoje. Pasitaiko ir sudėtingesnio charakterio liūtagalvių, tai veislė, su kuria tikrai nebus liūdna… Liūtagalvių kailį reikia šukuoti daug dažniau nei trumpo plauko triušiukų, nes neprižiūrint kailio – gali susidaryti neiššukuojamos kailio sąvėlos. Liūtagalvių svoris svyruoja nuo 1,5 kg iki 2 kg. Liūtagalvius auginame rono (marmurinio) kailio rašto.

RONAS – Liūtagalviai rono (marmurinio) kailio rašto. Kailio piešinį sudaro dėmės, juostos ir taškai, kurie būna tolygiai pasiskirstę per visą kūnelį. Pagrindinė spalva yra balta, o dėmelių spalvos gali būti nuo šviesiai pilkos iki juodos.











INSTAGRAM

@maziejitriusiukai