PRIEŠ ĮSIGYJANT TRIUŠIUKĄ


Nemažai žmonių rašant, ar skambinant pirmą kartą, pradeda mūsų pokalbį žodžiais: norime nupirkti triušiuką dovanų vaikui. Nesu kategoriška, BET pirmiausia, tai perkate triušiuką ne vaikui, o sau. Kad ir kaip griežtai skambėtų, kad ir būna replikų, kad nepažįstu Jūsų vaiko (- ų) ir kad vaikas pilnai pasiruošęs, atsakingas, BET aš užsiimu tuo jau daug metų ir priedo esu pedagogė, kuri turi darbo patirties nuo lopšelio iki abituriento ir dar pati esu mama, taigi ties čia pasikartosiu, pirmiausia augintinį perkate sau. Kodėl taip sakau? Vaikas tikrai galės pamaitinti triušiuką, išvalyti narvelį (nors tendencija rodo, kad po kurio laiko, tai vaikui pabosta ir narvelį dažniau valo tėveliai, pažaisti su augintiniu, šukuoti jo kailiuką, bet maistuko pirkimas, visos veterinarinės išlaidos – viskas krenta tėvų atsakomybėn... Pirmiausia, turite žinoti, kad triušiai nėra rankiniai gyvūnai. Dauguma įsivaizduoja, kad triušiukas kaip pliušinis žaisliukas, kurį galima nešiotis ant rankų, niurkyti ir kitaip kaip su juo žaisti, BET didžioji dauguma triušių nemėgsta būti ant rankų, jie jaučia diskomfortą, jeigu prievarta dažnai laikysite triušiuką, laikui bėgant jis gali patapti agresyvus, imti kandžiotis. Dėmesį triušiukas labai mėgsta, visada jo nori ir prašo, mėgsta būti glostomas, tik reikia žinoti saugias glostymo zonas. 

Pavaizduotos vietos, kur triušiukai mėgsta ir, kur nemėgsta būti glostomi. 

Taip pat reikia įvertinti, kad triušiukai yra graužikai, kai paleidžiate triušiuką iš narvelio (o paleisti rekomenduojama kas dieną), tai negalima jo palikti be priežiūros. Triušiai tyrinėja aplinką grauždami ir jiems įdomu viskas. Tai gali nukentėti ir laidai, ir tapkės, ir tapetai ir grindjuostės ir daug daug kitų dalykų.

Palyginamoji lentelė, ką reiktų pasverti, prieš įsigijant triušiuką.


Ir pabaigai, perkate augintinį ne vieneriems metams. Neremkite daugintojų ir neklauskite, kodėl skiriasi mūsų parduodamų triušiukų kaina ir eilinių daugintojų iš internetinių skelbimų portalų, ar svetainių. Paaiškinimas paprastas, esame oficialus veislynas, kuriam yra reikalavimai. Mūsų triušiukai yra parduodami su kilmės pažymėjimais ir suženklinti. Visada palaikysime ryšį ir bandysime Jums padėti iškilus klausimams. Daugyklose gyvūnai alinami ir patelės gimdo non stop, be to, dažnos kraujomaišos, ko pasekoje galite gauti augintinį su krūva ligų ir ypač trumpa gyvenimo trukme. Be to, neaišku ką gausite, nes labai dažnai mėgstama sakyti, kad įsigyjate nykštuką, liūtagalvį, ar dar kokią veislę, bet iš tiesų gausite įvairių veislių miksą arba dar geriau – ką nors iš didžiųjų veislių atstovų (kitaip sakant – mėsinės veislės atstovą, tiesa jie irgi yra puikūs ir nuostabūs augintiniai, tiesiog tokiems triušiams reikia ne 80  - 100 cm ilgio narvelio – o gerokai didesnio). Vadinamieji mėsinukai irgi būna nuostabaus charakterio, meilūs, bet gaila, kad po bandymo nusipirkti nykštuką, o gavus mėsinuką – jis po to įkeliamas į internetinę skelbimų svetainę. Dar verta paminėti, kad mūsų veislyne daug dėmesio skiriama ir triušiukų charakteriui, genetikai. Atkeliauja mūsų triušiukai iš kitų užsienio veislynų, o daugyklose dėl pastovaus gyvūnų išnaudojimo, dėmesio stokos, gyvūnėliai būna agresyvūs, nesocializuoti... Taigi, tikiuosi, paaiškinau, kodėl skiriasi kaina ir kodėl, prašau Jūsų, neremkite daugintojų, o rinkitės ATSAKINGAI!


Oficialių veislynų sąrašas:

https://lvtaa.eu/veisejai-ir-veislynai/


Palyginamoji lentelė - triušio ir žmogaus amžius. Savaitės laiko triušiukas = vienerių metų vaikas, 10 metų triušis = 75 metų žmogus. (Week – savaitė, months – mėnesiai, years – metai).

INSTAGRAM

@maziejitriusiukai